Alçı Kurutma

Alçı Kurutma

Alçı Kurutma günümüzde alçı yapımından sonra alçının sağlamlığını uzun süre koruyabilmesi mutlaka yapılması gereken bir kurutma yöntemi olmaktadır.

Alçı kurutma cihazı genel anlamda yüksek üfleme teknolojisine sahip, ağır çalışma koşullarına hazırlıklı ve hiç durmadan çalışabilme özelliğine sahip olmalarıyla özellikle inşaat sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.

Cihaz kullanımı yapılmadan kullanıma sunulacak olan alçı sağlamlık açısından belirli bir süre sağlam kalabilmekte karşılaştığı en küçük bir ıslaklık da bile renk değişikliğine uğramaktadır.

Bu renk değişikliği zamanla alçının dökülmeye başlaması ile devam etmekte ve yapılan alçı zamanla tamamen kullanılamaz hale gelmektedir.

Böyle bir durum ile karşılaşmak gerek maddi anlamda ekstra maliyetlere katlanmak anlamına gelmekte gerekse de manevi anlamda alçı yapılan ortamın görüntüsünün kötüleşmesine ve ortalığın kirlenmesine sebep olmaktadır.

Bu yüzden alçı yapıldığı anda hiç vakit kaybına mahal vermeden kurutulmalı ve bu kurutulma işlemi yapılırken de kesinlikle kontrollü ama hiç durmadan yapılmalıdır.

Elbette hiç durmadan yapılacak kurutma için de hiç durmadan çalışabilecek kalitede ve çalıştığı süre boyunca aynı performansı gösterebilecek kalibre de bir kurutma cihazına ihtiyaç bulunmaktadır.

Bu şekilde çalışan kurutma cihazını firmamız aracılığı ile temin edebilir ve alçınızın kısa sürede kurumasını sağlayabilirsiniz.

Cihaz firmamız aracılığı ile direk satın alınıp kullanılabileceği gibi, belirli dönemlerde kullanmak için de alçı kurutma cihazı kiralama yöntemimizden faydalanabilirsiniz.

Cihazımız son derece etkili olmakla birlikte zorlu çalışma şartlarına fazlasıyla dayanıklı olarak üretilmiştir.

Yüksek üfleme teknolojisi ve kurutma gücü ile hem yeni yapılmış olan ıslak alçıyı sertleştirmekte hem de alçının bulunduğu alanda nem oluşumunu engellemektedir.

Firmamızdan cihazımızı ne kadar bir süre için kiralamak istediğiniz tamamen sizin tercihinize ve ihtiyacınıza bırakılmış olup, sizlerden gerekli kullanım bilgilerini aldıktan sonra

(cihazın kullanılacağı alan ve harcayacağı enerji çeşidi hakkında) vereceğiniz adrese cihaz teknik personellerimiz aracılığı ile gönderilerek kısa bir tanıtımı yapıldıktan sonra cihaz sorunsuz ve çalışır bir şekilde tarafınıza teslim edilecektir.

Teslimata gelen teknik personelimiz ayrıca cihazdan maksimum verimi nasıl alabileceğiniz konusunda gerekli ipuçlarını da sizlerle paylaşacaktır.

Alçı kurutma sadece alçının yapım aşamasından sonra kullanılacak bir cihaz değildir.

Alçı malzemesi diğer beton ve tuğla malzemelerine göre nem ve ıslaklığa çok dayanıklı bir malzeme olmadığı için herhangi bir nem sorununda kendisini hemen deforme olmaktadır.

Bu sebeple alçı üzerinde en küçük bir ıslaklık bile göz ardı edilmemeli ve derhal müdahale edilmelidir. Evlerimizde kullanmakta olduğumuz kartonpiyer malzemelerde alçıdan meydana gelmektedir.

Bu malzemeler daha çok tavan kısmında kullanıldığından dolayı özellikle en üst katta oturan kişilerin kartonpiyerlerini sık sık kontrol etmeleri müdahale anlamında uygun olmaktadır.

Dış etkenlerde dolayı alçıdan yapılmış olan kartonpiyerin ıslanmasına zamanında alçı kurutma makinesi ile müdahale edilmesi halinde alçı üzerinde renk değişimi, görsel anlamda kötü bir görüntü oluşmadan alçının sağlamlığı ve sağlıklı olarak görülmesi sağlanabilmektedir.

Kullanımı oldukça basit olan cihazı kullanabilmek için ekstra bir eğitim gerekmemektedir. Tarafımıza bir kere uygulamalı olarak gösterimden sonra cihaz herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilecek bir cihazdır.

Alçı kurutma cihazı firması olarak cihazımızdan çok memnun kalacağınızı ve alçı kurutma işlemini nasıl bu kadar kısa sürede ve sağlam bir şekilde yaptığına şaşıracağınızı ve her zaman bulundurmak isteyeceğinizi garanti ediyoruz.

Cihazın taşıma imkânının olması da geniş yerlerde bulunan alçılı alanların tamamına müdahale edebilmeyi kolaylaştırmaktadır.

Alçı kurutma her türlü alçı kurutma işlemlerinizde saatlerce ve hiç durmaksızın kullanabilir bu sayede hem inşaat halinde olan binalarda işlerin zamanında bitirilmesini sağlayabilir.

Hem de yaşam alanı olan evlerinizde yaşamınızı etkileyen alçı nemi sorunundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

#alçıkurutma #alçıkurutmacihazı #alçınemkurutma #alçınemikurutma